• darkblurbg
  Uchádzači o bakalárske štúdium
  pozrite si aktuálne informácie o akreditovanom bakalárskom študijnom programe

  RIADENIE PROCESOV
 • darkblurbg
  Kybernetika v chemických
  a potravinárskych technológiách


  Spojením inžinierskeho štúdia na STU v Bratislave a VŠCHT v Prahe získaš skúsenosti z dvoch špičkových pracovísk,
  neoceniteľné kontakty s priemyselnou praxou a zamestnávateľmi na Slovensku a v Českej republike.
FrontSeat
Double Degree
 • 16.2.2024 Podujatie

  Doc. Radoslav Paulen ako mentor na zimnej škole

  V rámci zimnej školy: "Modelling, Estimation, and Control using Set-Based Methods: Theory and Applications", ktorá sa konala vo štvrtok 15. februára viedol doc. Radoslav Paulen z ÚIAM kurz na tému: "Exact and Approximate Set-based Parameter Estimation for Nonlinear Systems". Toto podujatie v Lille Centrale  zorganizovali Dr. Sara Ifqir (Centrale Lille, France), prof. Andreas Rauh (Carl von Ossietzky Universität Oldenburg, Germany) a Dr. Simon Rohou (ENSTA Bretagne, France). Podrobné informácie sú na stránke: https://centralelille.fr/winter-school-2024 .

 • 15.2.2024 Novinka

  Vyhodnotenie súťaže s MATLAB ACADEMY

  Aj v zimnom semestri sme pre študentov zorganizovali našu tradičnú súťaž s MATLAB ACADEMY o ceny od spoločnosti Humusoft. Hlavnú cenu SAMSUNG Galaxy Watch 4 vyhrala Viktória Koncserová. Propagačné predmety s logom MATLAB získali: Branislav Daráš, Sofiia Serhiienko a Simona Pokorná. Ďakujeme spoločnosti Humusoft za podporu a všetkým výhercom gratulujeme!

  FB-Fotka

 • 13.2.2024 IAM v médiách

  IAM v .týždeň

  Pozrite si zaujímavý rozhovor, ktorý poskytol doc. Ing. Martin Klaučo, PhD. portálu .týždeň v rámci podcastu: .jednoducho veda: O tom, ako vyrábať lepšie a lacnejšie s Martinom Klaučom.

 • 13.2.2024 Podujatie

  Výjazdové zasadnutie IAM

  V dňoch 5.-6. februára sa uskutočnilo výjazdové zasadnutie ÚIAM v Kočovciach, kde sme okrem iného zhodnotili naše doterajšie vedecké výsledky a analyzovali sme ďalšie možnosti zvýšenia kvality predmetov zabezpečovaných ÚIAM v nadchádzajúcom letnom semestri.

  FB-Fotka

 • 8.2.2024 IAM v médiách

  VESNA vo VEDA NA DOSAH

  Prečítajte si nový článok na portále Veda na Dosah o využívaní obnoviteľných zdrojov energie pri napájaní nášho inteligentného skleníka VESNA pomocou solárneho panelu.

  Veda na Dosah

 • 2.2.2024 Podujatie

  Týždeň otvorených dverí na FCHPT

  News

  V dňoch od 29. januára do 2. februára 2024 sa na Fakulte chemickej a potravinárskej technológie (FCHPT) uskutočnil týždeň otvorených dverí známy pod názvom CHEMWEEK 2024. V rámci tejto akcie mali študenti stredných škôl možnosť nahliadnuť do viacerých laboratórií na fakulte.

 • 30.1.2024 Podujatie

  Prevádzkové údaje: odkiaľ, aké a čo s nimi?

  Dňa 12. marca 2024 sa vo vzdelávacom stredisku KIA v Gbeľanoch otvoria brány 1. ročníka odbornej konferencie ATP Journey 2024: „Prevádzkové údaje: odkiaľ, aké a čo s nimi?“. Zástupcovia významných výrobných podnikov a dodávatelia riešení predstavia pod jednou strechou to najlepšie v oblasti prevádzkových údajov. Cieľom podujatia je podať moderný pohľad na možnosti zberu, spracovania a najmä využitia údajov generovaných technologickými zariadeniami, linkami, procesmi pre potreby agilnejšieho a flexibilnejšieho fungovania priemyselných podnikov a zvýšenia ich efektivity, bezpečnosti a ekonomických výnosov. Podrobné informácie sú dostupné na stránke podujatia.

 • 25.1.2024 Podujatie

  Medzinárodná študentská konferencia POSTER 2024

  28. medzinárodná študentská konferencia elektrotechnika sa bude konať 23. mája 2024 na Fakulte elektrotechnickej ČVUT v Prahe. Študenti sa na konferenciu prihlásia zaslaním rozšíreného abstraktu (2 strany) alebo celého príspevku (4 strany). Termín na registráciu príspevkov je 23. marec 2024. Podrobné informácie sú na domovskej stránke konferencie.

 • 24.1.2024 Pracovná ponuka

  Ponuka práce vhodná pre študentov a absolventov IAM

  Spoločnosť ROEZ, s.r.o. ponúka pre našich absolventov/študentov zaujímavú pracovnú pozíciu programátora(kz) PLC (R&D). Pracovná pozícia zahŕňa programovanie PLC v rozvádzačoch a oživovanie zariadení a celých technológií R&D projektov v oblasti výroby čpavku a zelenej energetiky, práce na ostatných firemných zákazkách v oblasti klasickej a jadrovej energetiky a petrochémie. Viac informácií o pracovnej ponuke nájdete na profesia.sk .

 • 24.1.2024 Podujatie

  Obhajoby dizertačných prác

  V stredu 24.1.2024 sa na ÚIAM uskutočnili obhajoby dizertačných prác v študijnom odbore kybernetika, v študijnom programe riadenie procesov na FCHPT STU v Bratislave. Svoje dizertačné práce úspešne obhájili Ing. Matúš Furka a Ing. Karol Kiš. Srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov v ďalšom pracovnom aj v osobnom živote!

  FB-Fotky

Facebook / Youtube

Facebook / Youtube

RSS